Sağlık ve Fitness İpuçları – Motivasyonu Korumak

Her yeni yılın başında pek çok insan, hayatlarının en iyi şekline girmek için yeni bir kampanya başlatır ve niyet yeterince gerçek olmasına rağmen, gerçekte pek çok kişi daha ilk ay geçmeden pes eder. Peki durum neden böyle? Belki bununla kendin de bağlantı kurabilirsin. Öyle görünüyor ki, ne kadar çok deneyip vazgeçerseniz, bu bir şekilde kendi kendini gerçekleştiren bir kehanete dönüşüyor. İşte size doğru yolda kalmanızı sağlayacak bazı sağlık ve fitness ipuçları.

Sağlık ve Fitness İpuçları – Kesin Bir Hedefiniz Olsun

Kişisel motivasyonla ilgili harika kitapların çoğunun konu başarı olduğunda çok ortak bir teması vardır. Başarılı insanların hayatlarında çok kesin bir amacı var gibi görünüyor ve bu özellikle üst düzey sporcular ve atletler için geçerli. Hedef belirleme fikri yeni bir şey değil. Ancak çoğu zaman çöküşünüze yol açabilecek olan, bunların belirlenme şeklidir. Örneğin sadece formda kalmak istiyorum ya da yeni bir egzersiz rejimi deneyeceğim diyorsanız, bu bilinçaltınıza güçlü bir mesaj göndermiyor. Aslında bu, değişikliği yapma konusunda gerçekten ciddi olmadığınızı gösteriyor. Bu yüzden spesifik olmaya çalışın. Ne kadar kilo kaybedeceğiniz ve ne zamana kadar kaybedeceğiniz gibi zaman çizelgeleri ve kesin hedefler belirleyin.

Sağlık ve Fitness İpuçları – Günlük Tutun

Hedeflerinizi yazma ve ardından ilerlemenizin kaydını tutma tekniği çok güçlüdür. Niyetlerinizi güçlendirmenin ve zihninizi yeni bir yaşam tarzına programlamanın bir yoludur. Bu kayıtları tutmaya bir heyecan duygusu katmaya çalışın. Bu şekilde bunu bir angarya olarak değil, yaptığınız değişiklikler hakkında iyi hissetmenin bir yolu olarak düşüneceksiniz. Belirli bir amaca bağlı duygu güçlü bir kombinasyondur.

Sağlık ve Fitness İpuçları – Görselleştirme Teknikleri

En iyi sporcu ve sporcuları örnek olarak verdim. Görünüşe göre kendilerini zirveye taşımak için bu teknikleri doğal olarak kullanıyorlar. Birçok altın madalya sahibi, ilk vurdukları ve kazananlar kürsüsüne çıktıkları o anı tekrar tekrar canlandırdıklarını söyleyecektir. Fitness hedeflerinizi görselleştirmek için zaman ayırmak ve sonuçlara duygusal olarak bağlanmak, motivasyonunuzun doğal olarak oluşmasını sağlayacaktır. Bir beklenti duygusuyla enerji dolu olarak uyanmaya başlayacaksınız. Yeni varoluş biçiminiz sizin bir parçanız haline geldiğinden, birdenbire pes etme düşüncesi asla aklınıza gelmeyecek.

Nigel Aust

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir